Kokią įtaką man padarė knygos

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Grožis

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

moters menas gyventi

 

Pirmasis įrašas iš Korfu salos Graikijoje bus visai ne apie Korfu. Noriu pakalbėti apie paskutiniu metu perskaitytų knygų man padarytą milžinišką įtaką, kuri tikiuosi išliks dar ilgam.

 

Pagaliau paaugus dukrai vėl iš naujo atradau didžiulį malonumą skaityti, tačiau pradėjau ne nuo grožinės literatūros šedevrų ar klasikos, kurią skaičiau mokykloje. Dabar laisvą minutę aš tenoriu atsipalaiduoti ir mėgautis gyvenimu. Ačiū anytai, kurios dėka į mano rankas papuolė knyga apie italių grožį, parašytoje lietuvės. Ten rašoma ir apie mus, lietuves, bei esame lyginamos su picos šalies moterimis. Vėliau sekė knygos apie prancuzišką elegancija ir moteriškumą. Tikslius pavadinimus galite sužinoti susisiekę su manimi. Iš tikrųjų nesvarbu, kurią knygą apie itales ar prancūzes paimsime, o gal skaitysime knygas apie apskritai grožį ir patarimus. Visos jos turi seka viena pagrindine mintimi, kuri mane pribloškė ir pabudino iš letargo miego.

Ta pagrindinė mintis yra tokia, kad grožis slypi ne kosmetikoje, o požiūryje į gyvenimą. Sakysite, kaip tai susiję? Iš pradžių ir man buvo neaišku, kodėl šio tipo knygose, gana lengvai perskaitomose ar tiesiog suryjamose knygose kalbama apie gebėjimą jausti malonumą valgyti, bendrauti, apsirengti, puošti namus, bendrauti; rinktis kokybę vietoj kiekybės kreipiant dėmesį į tai, ką dedame į burną, kaip gyvename, kokius drabužius renkamės ar kaip leidžiame laisvalaikį. Rydama knygą po knygos suvokiau, kaip visa tai pražiūrėjau.

Malonumas gyventi turėtų būti moters prioritetas, nuo kurio priklausys ir visos šeimos gerovė. Tai nereiškia, kad turime išlaidauti dar vienai brangiai rankinei ar bateliams, pirkti brangų maistą, atostogauti aukščiausios kokybės kurortuose ar nebendrauti su neturtingais. Anaiptol!

Tai reiškia, kad gyvendamos turime jaustis savo kailyje. Mylėti save, aplinką kurioje gyvename ir žmones yra pagrindinis ir neatsiejamas grožio atributas. Mylėti save reiškia, kad renkamės tai, kas mums geriausia. Nesaugime geriausių indų ištaigingoms ir retoms progoms, nelaikome gražių, kažkada įsygytų rūbų vis dar su etiketėmis, neužrakiname gražiausių namų kambarių, kad tik vaikai jų neapverstų, o netyčia užbėgę svečiai nepagalvotų, kokie mes nevalos. Nekolekcionuojame daiktų, kurių nenaudojame, o turime kokybiškų audinių rūbų kompektus, kuriuos vis variuojame ir atrodome vis kitaip. Nemiegame su nudriskusiomis pižamomis, o namuose nevaikštome su nutrintais, purvinais, skylėtais ar dėl kitų priežasčių netinkamais naudoti rūbais.

Gyventi šiandien yra menas, gyventi šiandien reiškia didelį malonumą. Tik tokia moteris, kuri mėgaujasi savo neperkrautos spintos turiniu, atrastu mėgstamiausiu jos asmenybę atspindinčiu kvapu, kokybiškomis makiažo priemonėmis ir, ypač svarbu, nepriekaištinga odos priežiūros sistema yra laiminga ir tuo pačiu graži moteris. Tik tokia moteris, kuri sugeba suburti savo šeimą skaniai vakarienei ir dienos aptarimui namuose kiekvieną vakarą yra laimi ir graži moteris. Ant jos stalo nėra nuskilusių lėkščių ar puodelių, jos rūbai nenudriskę, ir jai rūpi, kaip jaučiasi jos šeimos nariai ir ji pati savo namuose. Ji neskuba valgyti ir nededa bet ko į burną. Ji renkasi tik tai, kas yra geriausia tuo metu ir toje situacijoje.

Sugrįškime prie lietuvių. Mano jau minėtoje knygoje rašoma, kad lietuvės nuo kitų šalių moterų išsiskiria grožiu. Jos visada pasitempusios, bet...nelaimingos. Bijo valgyti, nes maistas nusės ant šlaunų ir pilvo, kritikuoja save, kad nėra pakankamai gražios, tačiau paprasčiausiai nemoka mėgautis gyvenimu be graužaties.

Malonumo gyventi trūkumas atsispindi moterų akyse. Mes tikriausiai mąstome, graži, bet kažko trūksta. Tikrai ne apie visas, tačiau tikriausiai apie daugelį. Taip mastau ir apie save. Akyse trūksta džiaugsmo, kažkokių kibirkštėlių, kurios žmogui šiaip jau priduoda ypatingo žavesio. Pasižiūrėkime į kuo nors besidžiaugiantį žmogų. Ar jis mums gali atrodyti negražus. O pasižiūrėkime į iš išorės gražią moterį, kuri valgydama šneka apie tai, kaip viskas nusės ant jos kūno, arba matuodamasi skundžiasi savo užpakaliu, arba yra pasipuošusi, bet pikta, ar prie visų kritikuoja savo vyrą.

Tai tik keletas pavyzdžių, kas būdinga mums, lietuvės, kai tuo tarpu kitų šalių moterys moka džiaugtis gyvenimu ir jo teikiamais malonumais be graužaties. Jos gražios, nes joms nestinga atsipalaidavimo, nuoširdaus juoko ir bendravimo, išvaizda nerodo jokių ženklų, kad prie veidrodžio buvo praleista valandų valandas. Jos po darbo pamiršta savo rūpesčius ir skuba su draugėmis miesto centre apžiūrėti naujų kolekcijų, išgerti vyno ar kavos, o gal šeimai paruošti skanios vakarienės. Žinoma, mūsų prastą nuotaiką įtakoja oras, tačiau net ir tokiomis sąlygomis gyvenant galime išmokti mylėti gyvenimą.

Perskaičiau keletą knygų apie grožį, kuriose, žinoma, buvo ir patarimų apie makiažą bei stilių, ir susimąsčiau, kaip paskutiniu metu nesimėgavau savo gyvenimu. Nuo šio pažadėjau sau visada ieškoti malonumo: apatinių ir viršutinių drabužių kokybėje, maiste, poilsyje, bendravime, namų aplinkoje. Tiek, kiek įmanoma šiuo metu. Tiek, kiek galiu sau leisti. Kad kiekvienas, kad ir koks pasimėgavimas gyvenimu, būtų akstinu mano akyse sužibėti laimės kibikštėlės. Kad kiti, pažiūrėję į mane pagalvotų, ne kokia graži, bet kokia laiminga moteris, nes tai daug didesnis komplimentas!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (2 Votes)