Kaip sunkiai skaistalai skynėsi kelią į moterų širdis

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Make Up Factory akių šešėliai-skaistalai

*Make Up Factory akių šešėliai, kuriuos naudoju dažniau kaip skaistalus, gerai modeliuoja veidą

 

Šiandien perskaičiau trumpą istoriją apie tai, kaip skaistalai, kažkada buvę tik laisvo elgesio moterų gražinimosi produktu, sunkiai užkariavo moterų širdis. Jūs jau žinote, kad mano pirma dekoratyvinės kosmetikos priemonė irgi buvo visai ne skaistalai, o abejotinos kokybės pigus pilkas akių pieštukas. Skaistalus, kaip ir skaistinamąją pudrą, pradėjau naudoti tik po profesionalių vizažo kursų. Šiuo metu be skaistalų jau negalėčiau, nes be jų veidas atrodo lyg ne iki galo išbaigtas piešinys. Tai kokia ta mūsų mylimų skaistalų istorija?

Ar galėtumėte lengvai patikėti, kad skaistalai pirmiausia buvo pradėti naudoti vyrų? Tai bent šmikiai, matyt norėjo atrodyti gražesni už moteris. Visais laikais buvo gražintis mėgstančių vyrų. Ypač teatro grimui naudojamus skaistalus mėgo kiek senstelėję dabitos, svajoję susigražinti jaunystės skruostų rausvumą. Tie, kuriems buvo neprieinami grimo skaistalai, jų pasidarydavo tiesiog savo virtuvėje. Iš ko? Žinoma, kad iš gražuolio rausvažandžio burokėlio arba vasaros kaitrioje saulėje prinokusių braškių...

Pirmieji parduotuvėse parduodami skaistalai buvo suspausti dažų mišiniai, kuriuos reikėjo suvilgyti vandeniu arba alkoholiu. Net baisu pagalvoti, kokia jų buvo sudėtis. Kosmetikos istorija byloja, kad daugelį metų dekoratyvinės kosmetikos priemonės buvo gana pavojingos, bet tada mažai kam tai rūpėjo, nes ir taip ilgai žmonės negyvendavo. Užtat buvo gražūs, slėpdami po kosmetika votis!

Tik po Pirmojo pasaulinio karo skaistalai paplito plačiau. Dažniausiai jie buvo parduodami kosmetikos rinkinyje su priderinto atspalvio akių šešėliais. Nuo rožinių iki violetinių, nuo vyšninių iki rudų - visos moterys (vyrai jau rečiau) galėjo rasti savo mėgstamą spalvą. Taip pat kaip ir mes, galėjo naudoti skystus, pudros ar net gelio pavidalo! Neįtikėtina.

Skaistalų naudojimo populiarumas priklausė nuo vyraujančios mados, tačiau ne veltui išliko populiarūs iki šių dienų. Dabar jau sunku išsivaizduoti moters kosmetinę be bent vienų skaistalų dėžutės. Populiariausi ir universaliausi turbūt dar ilgai bus persikiniai skaistalai. NARS Orgasm galima tituluoti perkamiausiais skaistalais visame pasaulyje! Savo kosmetinėje jau nesuskaičiuoju  ARTDECO ir Essence kompanijų skaistalų...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)