Noriu rašyti tinklaraštį: kaip gimsta grožio blogo įrašai

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

lietuviškas grožio tinklaraštis

 

*Produktų kompozicijų kūrimas ir fotografavimas yra pats įdomiausias tinklaraščio įrašo kūrimo žinsnis

 

Grožio blogo įrašas dažniausiai gimsta iš dalies spontaniškai, ir nors savo aprašymo eilės laukia begalė kosmetikos produktų, dienos įrašui pasirenkamas būtent tas produktas ar idėja, kurie atspindi tos dienos nuotaiką. Geram įrašui yra tiesiog būtina gera emocija, vidinis stimulas, kuris priverčia susikaupti ir parašyti. Garantuoju, kad nė sakinys negalėtų gimti be emocijos, nes jei jos nėra, įrašas nejuda nė iš vietos - pirštai būna tarsi akmeniniai, būtinai kas nors nesiseka, o galvoje - mintys apie visai kas kitą. Tai koks gi įrašo gimimo procesas, kuris įtraukia kūrybingam kasdieniniam darbui?

 

1 BENDRADARBIAVIMO PASIŪLYMAS ARBA IDĖJOS GIMIMAS - Bendradarbiavimo pasiūlymai nepradėjo papsėti į elektroninį paštą tą pačią akimirką, kai sukūriau savo pirmąjį grožio tinklaraštį ar publikavau pirmąjį grožio blogo įrašą. Pirmus kelis mėnesius pati kartas nuo karto parašydavau mane dominusioms kosmetikos kompanijos. Pirmoji buvo ARTDECO, o ugninių plaukų Gintarė, kompanijos atstovė, buvo labai susidomėjusi, kaip gimsta grožio įrašai. Ji patikėjo manimi, ir už tai jai esu iki šiol labai dėkinga. Po kelių mėnesių intensyvaus kasdieninio darbo kosmetikos kompanijoms jau nerašiau, nes šios pačios pastebėdavo grožio tinklaraštį ir susisiekdavo. Darbo apimtys tapo didelės. Kiekvienas įrašas prasideda nuo bendradarbiavimo pasiūlymo ar šiaip įdomios ir nuo nieko nepriklausomos įdėjos, kuri mane tą dieną veža. Bet kuriuo atveju, visada reiškiu savo nuomonę tokią, kokia ji yra, nes dovanotas grožio produktas nėra labiausiai motyvuojantis faktorius rašyti. Jis turbūt motyvuoja tik patį pirmą mėnesį. Taip pat nėra tokio produkto, kurio negalėčiau sau leisti nusipirkti ir pati, nes dirbu.

 

2 NUOTRAUKŲ PADARYMAS - Tai yra įdomiausia dalis. Dažnai į procesą įsitraukia Sofija ir, žinoma, Fuksas. Smagu galvoti, kaip sudėlioti nuotraukos vertas kompozicijas. Tai yra tikras kūrybinis darbas. Dažnai koją kiša šviesos trūkumas ar tinkamo fono neradimas, todėl nuotraukos anaiptol ne visada išeina tokios, kokių tikiuosi. Naudoju CANON 3100, tačiau dar reikėtų nemažai investuoti, kad efektas nuotraukoje būtų toks, kokį matome užsienio bloguose. Nepaisant to, tai yra be abejonės mano mėgstamiausia kūrybinė įrašo proceso gimimo dalis!

 

PUPA Home SPA grožio blogas

*Sofija džiaugiasi pastatyta pilimi iš PUPA Home SPA linijos produktų

 

3 PRODUKTŲ TESTAVIMAS - Produktų testavimas niekaa nevyksta dirbtinai. Naudoju tai, ko tuo metu reikia, o ne tokie reikalingi produktai dar ilgai laukia savo valandos. Svarbiausia kiekviename žingsnyje yra jausti didžiulį malonumą, kuris susimaišo su valios pastangomis ir kantrybe. Dažnai būna, kad taip knieti išbandyti naują produktą, kad pirmiausia taip ir padarau, o tik vėliau nufotografuoju. Iš savęs atimti bent lašelį malonumo ir spontaniškumo yra tikra nuodėmė, net dėl gero kadro!

 

4 INFORMACIJOS RINKIMAS - Dažnai išbandžiusi produktą lyg ir turiu savo nuomonę, tačiau dar reikia bent kelių kartų (priklausomai nuo produkto), kad įsitikintum, jog pirmasis įspūdis neapgauna. Tikriausiai žinote tą momentą, kai į rankas pakliūva kas nors naujo ir gražaus. Tuomet jau lyg iš anksto nesąmoningai nusprendi, kad tas daiktas yra geras, tačiau praktika rodo, kad nuomonė gali visai netikėtai pasikeisti, ypač jei produktą panaudoji ilgiau nei mėnesį. Ilgiausiai testuoju plaukų priežiūros priemones ir veido kremus - ne mažiau nei mėnesį.

 

5 RAŠYMAS, REDAGAVIMAS IR DALINIMASIS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE - Rašymas yra sunkiausia tinklaraščio įrašo sukūrimo dalis. Daugelis žmonių nemėgsta rašyti, bet tik ne grožio tinklaraščio autorius. Kartais būna, kad sunku pradėti įrašą, tačiau niekada nebūna sunku jau po pirmojo sakinio. Žodžiai patys byra vienas po kito, o planuojamas trumpas tekstas virsta ilgu. Man patinka išsamūs įrašai, todėl pati visada stengiuosi rašyti taip, kad pati norėčiau skaityti. Neanalizuoju tik kosmetikos sudėties, nes manau, kad turėtų būti savaime suprantama, kad perkamas natūralus ar ne produktas. Taip pat manau, kad visko aprėpti yra neįmanoma, o kosmetikos sudėtines dalis ir jų žalą ir naudą turėtų analizuoti atitinkamą išsilavinimą turintys žmonės. Parašiusi įrašą jį greitai perskaitau, užtat lieka klaidų. Po kiek laiko dar kartą jį perskaitau ir redaguoju. Tai neįdomiausia įrašo kūrimo dalis. Grožio įrašo pasidalinimas socialiniuose tinkluose yra lengviausia ir mažiausiai laiko atimanti dalis, žinoma, jei nesidalijama visuose egzistuojančiuose tinkluose. Manau vieno ar dviejų mėgstamiausių visiškai užtenka. 

 

Taip gimsta mano grožio tinklaraščio įrašai. Visi jie yra didelės meilės grožiui, kūrybai ir rašymui rezultatas, kuris prasideda ir baigiasi širdyje. Įrašo parašymas reikalauja nuo pusės valandos iki kelių, todėl abejoju, ar yra tinklaraštininkų, kurie mano, kad tokio tipo kūryba yra lengvas ir greitas laisvalaikio praleidimo ar uždarbio būdas. Linkiu sėkmės visoms savo kolegėms grožio pasaulyje, kurių įrašo sukūrimo žingsniai gali visiškai skirtis nuo manojo.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)