Kokių ingedientų vengti kosmetikoje?

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

kokių ingredientų vengti kosmetikoje baltijos grozio blogas

 

Aš neatstovauju natūralios kosmetikos ir neketinu aprašinėti tik puikios sudėties produktų, nenaudoju vien tik natūralios kosmetikos - ji labai įvairi. Nenoriu niekam teisintis, nes tai labai asmeniška, tik paaiškinti. Bei, žinoma, pasidalinti sąrašu kosmetikos ingedientų, kurių eikėtų vengti. 

Visų pirma, tokių rasti sunku net vaistinėje, antra, ne visuose miestuose yra specializuotų parduotuvių. Taip pat daugelis sudėtinių dalių net tarp specialistų kelia nemažai diskusijų: galima ar negalima? Ne mažiau svarbu ir kaina, ribotas dekoratyvinės kosmetikos atspalvių pasirinkimas, išsilaikymas ekstemaliomis sąlygomis. Bet svarbiausia man turbūt yra pasiekiamumas - kartais tam tikrų produktų reikia čia ir dabar, nesinori specialiai ieškoti, užsakinėti, laukti. Nepaisant to, tai dar nereiškia, kad man nesvarbu, ką tepu ant savęs.

Geriausias asmeninis pasirinkimas - minimaliai naudoti kosmetiką, nors skaitant įrašus apie tai turbūt net sunku nutuokti. Kuo toliau, tuo mažiau man reikia, vis rečiau naudoju dekoratyvinę kosmetiką, nes nuo jos man ašaroja akys. Šiandien noriu pakalbėti apie sudėtinius kosmetikos ingredientus, kurių vengiu pirkdama kosmetiką. Šis sąrašas apima kenksmingiausias sudėtines dalis. Jei perku kosmetiką pati, tai stengiuosi, kad joje nebūtų:

 

 1. Parabenų

Metyl, Butyl, Propyl, Isobutyl. Ar žinojote, kad parabenus savo vaikams galima perduoti net juos žindant? Jie kaupiasi žmogaus organizme pakenkdami imuninei sistemai, gali sukelti įvairias ligas. Gali sukelti išbėrimus, odos ligas. Naudojami kosmetikoje pratęsti galiojimo laiką. Labai dažnai naudojami įvairiausiems kosmetikos produktams. Atsiminkite galūnę -yl. Po ja dažniausiai slėpsis parabenas.

 

2. Sodium Lauryl (laureth) Sulfate (SLS arba SLES)

Sukelia mūsų taip pageidaujamą putojimą. Japonai nustatė, kad SLS gali sukelti genų mutacijas, sukelti vėžį. Teigiama, kad tai vienintelė medžiaga, prasiskverbianti į kraujo apytakos sistemą.


3. Polipropilenglikolis ir polietilenglikolis (PPG ir PEG)

Ieškokite šių sudėtinių dalių tonikuose, veido, paakių ir kūno kremuose. Tai minkštikliai, dėkikliai, skiedikliai. Jų galite rasti antifrize! Lengvai patenka per odą į visą organizmą, pakenkdami kepenims. Sukelia odos sausėjimą.4. Mineralinis aliejus – Paraffinum Liquidum


Naudojamas suminkštinti odą. Labai dažnai sutinkamas vaikų kosmetikoje, ypač nenatūraliuose aliejukuose. Aptraukia odą viršutiniu sluoksniu, todėl ši nekvėpuoja. Pakeičia augalinius aliejus, nes daug pigesnis. Kodėl nenusipirkus tikro aliejaus?5. Trietanolaminas (TEA), Dietanolaminas (DEA)

Naudojamas įvairiuose kremuose, dezodorantuose, šampūnuose kaip ph reguliuojantis šarmas kosmetikoje ir kaip tirpiklis.

 

6. Ftalatai

 

Randami nagų lake, vaikų žaisluose, lubrikantuose. Nuo ftalatų minkštėja oda, lengviau į odą įsigeria kremas, ilgiau išlieka gaivus kvapas, bet užtai neigiamai veikiama vyrų reprodukcinė sistema. Ftalatai kenkia kepenims, trikdo medžiagų apykaitą, silpnina imuninę sistemą, vaikams gali sukelti astmą. Į organizmą patenka pro burną. Vaikams reikėtų naudoti kuo mažiau jiems skirtos kosmetikos. 


9. Antibakterinės medžiagos.

 

Triklozanas arba 5-chlor-2-(2,4-dichlorfenoksi) fenolis (Microban). Naudojamos gaminant dezodorantus, dantų pastas, intymios higienos priemones, servetėles, muilą, burnos skalavimo skysčius. Triklozanas kaupiasi organizme ir gali sukelti vystymosi sutrikimų, gali sukelti vėžį.

 

10. Dietanolaminas (DEA) ir trietanolaminas (TEA)


Naudojami kaip emulsikliai ar putokliai. Jie gali slėptis ir po, pvz., lauryl sulfatu. Naudojami su Isopropyl Mystrate (minkština), suformuoja kancerogeninius cheminius junginius – nitrozaminus. Na o šiaip dirgina odą.


11. Kvapiosios medžiagos (angl. Perfum, Fragrance)


Viename kosmetikos gaminyje gali būti net 50–100 kvapiųjų medžiagų! Dirgina odą ir kvėpavimo takus, gali sukelti alergiją, astmą. Prasiskverbia pro odą, pažeidžia kepenis, inkstus, nervų sistemą. 


12. ß-fenilendiaminas (etiketėje nurodoma PPD, p-fenilenediaminas)


Naudojamas tamsiuose plaukų dažuose ir juodoje chna, skirtoje laikinoms tatuiruotėms. Gali sukelti stiprias alergines reakcijas ar net šlapimo pūslės vėžį., alergijas, apsigimimus.

 

13. EDTA (Ethylene-Diamino-Tetra-Acetate)

 

Suteikia konsistenciją. Nepageidaujams poveikis. EDTA ir jo pakaitalas Editronic Acid įtariami dėl toksiškumo, nes blogai skyla. 


14. BNT (Butylhydroxytoluol) ir BNA (Butylhydroxyanisol)

Naudojami kaip kosmetikos gaminių antioksidantai ir stabilizatoriai. Gali sukelti alergijas, įtakoti elgsenos sutrikimus ir reprodukcines problemas, ardo endokrininę sistemą. Patekę į skrandį sukelia vėžį, todėl maiste naudoti uždrausti.


14. Apsauginiai filtrai nuo saulės (SPF)


Natūralius filtrus sudaro žėrutis (Mica), titano ir cinko oksidai (Titanium Dioxide, Zinc Oxide). Sintetinius reikia naudoti atsargiai, ypač jautriems, alergiškiems žmonėms. Ciuricho universiteto mokslininkai nustatė, kad patys populiariausi sintetiniai saulės filtrai Benzophenone-3, Homosalate, 4-Methy-benzylidene camphor (4-MBC), Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octyl-Methoxycinnamate) ir Ethyexyl Dimethyl PABA (Octyl-dimethyl-PABA) imituoja estrogeno poveikį ir gali skatinti vėžinių ląstelių dauginimąsi. Buvo įrodyta, kad SPF 40 tik 1,5% efektyvesnis (sunaikina 97,5% saulės spindulių) negu SPF 20 (sunaikina 96% spindulių). Taigi, kuo mažiau deginsimės ir kemų su SPF naudosime, tuo geria.


15. Phenoxyethanol

 

Konservantas, naudojamas įvairiuose kremuose. Kancerogenas, mutagenas ir toksinas.


Be minėtų medžiagų taip pat patariama vengti Benzyl Alcohol, Benzyl Salycilate, Lilial, Limonene, DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea. Atrodo, kad sunku ką sveiko rasti, kaip ir maiste, tačiau tikrai turime pasirinkimą: naudoti kosmetiką tik tiek ir tik tada, kai tikrai reikia, grožio procedūroms rinktis natūralius augalinius ir eterinius aliejus, naudoti kokybišką mineralinę, ekologišką, sertifikuotą kosmetiką. Nereikia bijoti konservantų, parabenų ar kitų cheminių medžiagų jei besigražindamos jaučiame saiką.

*Sąrašas pateiktas naudojantis Viktorijos Andreikėnaitės parengta medžiaga, siūlau paskaityti visą jos darbą.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 4.75 (2 Votes)