Nidoje nereikia nei jogos, nei gyvenimo mokytojų

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Nida

 

Kai vieną nuostabų vasaros vakarą terasoje su iš toli atvažiavusia drauge gurkšnojome vyną, draugei užsiminiau, kad dar NIEKADA nebuvau Nidoje. Jos žvilgsnis pasakė daugiau nei žodžiai. Čia tas pats kas klaipėdiečiui pasakyti vilniečiui, kad jis šiais metais dar nebuvo prie jūros arba varėniškiui prisipažinti klaipėdiečiui, kad visą rudenį negrybavo miške. Jai išvažiavus skubėjau taisyti klaidą, todėl Klaipėdoje palikę automobilį su šeima persikėlėme keltu į Smiltynę, iš karto sėdome į šalia stovintį autobusą ir dardėjome per mažus pajūrio miestelius: Preilą, Pervalką, Juodkrantę. 

 

Nida

Nida

Nida

Nida

Nida

Nida

 

 

1. Milijonas žmonių tik kelte. Man Klaipėda dažnai atodo kaip dykynė dėl apmirusio jos senamiesčio, todėl kelte sutiktas kiekis žmonių maloniai nustebina VISADA. Daugiausia žmonės keliasi su dviračiais, ir jei Sofija turėtų bent kiek daugiau kantrybės, prisiekiu, kad būtume vieni iš daugelio besivedantys du ratus šalia. 

 

2. Per langą stebime atsodintą Smiltynės mišką. Mąstau, kad džiaugiuosi, kad lig šiol dar nebuvau čia, kad galiu visą šį nuostabų Lietuvos kampelį matyti pirmą kartą. Taip pat nuostabu, kad čia ne ką prasčiau nei užsienyje. Vėliau ir kainos tą patvirtina...

 

Visi žinome, kad pirmas kartas visada būna ypatingas, todėl visam gyvenimui įsirėžia atmintin. Keri čia esanti paslaptinga gamta ir faktas, kad vienoje pusėje pusiasalio, kurį skrodžiame autobusu, yra Kuršių marios, o kitame - Baltijos jūra. Marios blizga nuo saulės, o iš toliau moja Parnidžio kopa.

 

3. Galvoju, koks jausmas būtų gyventi viename iš šių pusiasalio miestelių. Koks jausmas kasdien keltis į darbą? Nidoje yra apie 1500 nuolatinių gyventojų, o ją kasmet aplanko apie 60 000. Preiloje gyvena apie 200, Pervalkoje apie 40, o Juodkrantėje apie 700. Įdomu, kad čia gyvena ir pusketvirto tūkstančio kormoranų porų! Tik paukštis, o kiek žalos! Primena vieną gyvenimo tiesą.

 

4. Lietuviškai itališkas vaizdas įsimena visam gyvenimui. Nida taip gražiai prižiūrėta, jau nekalbant apie natūralų jos grožį, kad čia tikrai aplanko itališkas jausmas. Na, gal viskas nėr taip, kaip Italijos pakrantėje, tačiau panašumo yra. Aplanko jausmas, kad Lietuva tokia graži, jog jei nereikėtų ieškoti geresnio oro, tai nereikėtų ir keliauti toli. Nidą pavadinu šios vasaros desertu, ir labai džiaugiuosi, kad jį buvau dar pasilikusi paskanauti.

 

5. Jei nori rasti ramybę, ji tikrai čia. Aš dar nepraktikuoju nei jogos, nei meditacijos, tačiau Nidoje norisi užmerkti akis sėdint ant smėlio šalia vandens sporto mokyklos. Nereikia nei mokytojo, nei atpalaiduojančios muzikos.

 

 

Čia nėra milijono žmonių, tik visiška ramybė, kurioje ištirpsta laikas ir rūpesčiai. Jei yra kokia nors vieta ideali pabūti su šeima, tai tikrai būtų vienas iš pusiasalio miestelių, o ypatingai Nida. Sofija nuoga lakstė pakrante, žaidėme su bangomis, vėliau visi apsikabinę sėdėjome ir traukėme į save šviežią orą. 

 

Nidoje praleidome nuostabiausią šios vasaros šeimos dieną, kai negalvojome apie nieką kitą, tik apie vienas kitą ir lietuviškos gamtos grožį. Jei ieškote užsienietiško poilsio minus geras oras, tada tikrai rekomenduoju Nidą. Ypač šeimos atostogoms, tiesa, prabangioms.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 4.50 (1 Vote)