Penkios dienos Paryžiuje - promenada La Coulee Verte

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

Paryžius promenada La Coulee Verte Baltijos grožio blogas

 

Po vakarykštės įkvepiančios, bet dar labiau, vertusios susimąstyti Ilmos Safronovos paskaitos - susitikimo, ar kaip čia pavadinus, šiandien atsikėliau su mintimi, kad pagaliau esu pasirengusi pradėti rašyti apie Paryžių. Nežinau kodėl, tačiau kelionės man yra toks intymus dalykas, kad labai sunku raštu išdėstyti tai, kas nugulė atmintin ir širdin.

Paryžius man sukėlė tiek įvairių minčių ir jausmų, kaip ir vakarykštis seminaras. Supratau, jog negaliu jums kaip daugelis žarstyti vien tik komplimentus Paryžiui - jis visoks, kaip ir žmonės. Ne tik svaiginantis, nuostabus, nepakartojamas, elegantiškas, spindintis, pasitempęs! Ne, jis turi tiek atspalvių, kaip ir įvairiataučių žmonių, kurie ten įsikūrė ir nuspalvino miestą savo kultūra. Nežinau, kiek įrašų ketinu parašyti Paryžiaus tema, tačiau šiandien noriu papasakoti jums apie vieną iš man labiausiai patikusių Paryžiaus vietų, kuri tikrai ne lankytinų vietų tope, nes pasakoju jums apie tokį Paryžių, kokį noriu parodyti jums aš. Tai - unikali patirtis.

 

Paryžius promenada La Coulee Verte Baltijos grožio blogas

 

PROMENADA LA COULEE VERTE (PROMENADE PLANTEE)

 

Paryžius nėra vien Eifelio bokštas ar Luvras. Yra daugybė vertų dėmesio, unikalių vietų.

La Coulee Verte -  viena iš švaresnių Paryžiaus vietų (jei nežiūrėsite žemyn į gatves), gal dar ir todėl man taip patiko? Gal ir nėra tikslinga dideliame mieste, turinčiame daugiau nei 2 mln. gyventojų, pirmiausia ieškoti žalių protų, tačiau kad ir kur būčiau, aš negaliu be gamtos ir pasivaikčiojimų žalumomis nutiestais takais. Paryžiuje daug mažų parkelių, kuriuose pilna savo pietus draugų rate valgančių žmonių ar knygas skaitainčių šviesuolių, tačiau didžiausią įspūdį man padarė 1988 metais traukinių bėgiai, paversti fotogeniška trasa, kurioje pilna vaikštinėjančių gamtos mėgėjų.

 

Paryžius promenada La Coulee Verte Baltijos grožio blogas

 

Kas sakė, kad paryžiečiai nesportuoja? Dar ir kaip sportuoja! Tuo lengva įsitikinti vaikštinėjant šia maždaug 5 kilomentrų ilgio promenada, kartu gėrintis miesto stogais, ištaiginga pastatų architektūra, paryžiečių meile savo šaliai matant šalies vėliavėles balkonuose, jų kūrybingumą dėliojant gėlių vazonus. Taip ir smalsu išvysti, kokie gi žmonės gyvena prabangiuose apartamentuose, kuriuos nuo gatvės skiria pati promenada, taip atitverdama nuo triukšmo ir chaoso. 

 

Paryžius promenada La Coulee Verte Baltijos grožio blogas

 

Bastilijos aikštėje, prie operos pastato susiraskite Lyon gatvę, eikite iki Daumensnil aveniu, kol pamatysite kairėje pusėje į viršų kylančius laiptus. Juos pamatyti nėra lengva, bet įmanoma. Eidami promenada galite prieiti netgi Vincennes mišką, kurį mes taip pat buvome priėję, tačiau nusprendėme grįžti į labiau miestietišką dalį, nes jau pati promenada yra labai ilga.

Paryžius promenada La Coulee Verte Baltijos grožio blogas

 

Susiruošę pasivaikščioti šia promenada nepamirškite pasiimti gerti ir valgyti, bei apsiauti patogia avalyne. Pasistenkite netrugdyti bėgiojantiems paryžiečiams. Geriausia apsirengti sportiškai, kad neišsiskirtumėte iš ten sportuojančių žmonių (šypt). Smagiausia vaikščioti tokia promenada, žinoma, su mylimu žmogumi! Nepagailėkite laiko skirti šiai promenadai, jei Paryžiuje esate ne vienai dienai ir mylite žalias vietas miestuose, kiek atokesnes nuo turistų srautų.

 

 

Paryžius

 

 

Ir pabaigai, tai, kaip iš tikro atrodo Paryžiaus gatvės, ko dažniausiai stengiamės nefotografuoti ir nematyti... Didelių miestų problemos... Tačiau tikrai ne visų!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)