„Žydrasis langas“, kurio jau nebėra Maltoje

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Noriu žinoti

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Azure Window arba Žydrasis langas Maltoje, Gozo saloje

Azure Window arba Žydrasis langas Maltoje, Gozo saloje

Azure Window arba Žydrasis langas Maltoje, Gozo saloje

Azure Window arba Žydrasis langas Maltoje, Gozo saloje

 

 

Iš tiesų keista vieną akimirką rodyti įspūdingas Maltos ir Gozo (priklauso Maltai) salų nuotraukas kolegai, kartu grožėtis ir aptarinėti pasakiškai geras atostogas saloje, o kitą akimirką delfyje išvysti žinią, kad vakar naktį per audrą sugriuvo patraukliausias šalies turistinis objektas - Žydrasis langas (Tieqa tad-Dwejra vietiniams) arba angliškai Azure Window buvęs Dwejra įlankoje. Juk dar praėjusį mėnesį patys ropinėjome uolomis, stebėjomės jose esančiomis balomis (man pasirodė labai gražu), grožėjomės natūraliai susiformavusia arka iš klinties uolų, dukrai rinkau akmenukus...

Vos išgirdę žinią tūkstančiai turistų dalinosi liūdna žinia socialiniuose tinkluose ir reiškė nuoširdžią savo širdgėlą, nes sakoma, kad Maltą arba beprotiškai įsimyli, arba lieki jai abejingas. Žydrasis langas tikrai džiugino akį. Tie pirmieji, tarp kurių ir aš, liūdėjo vėjo, lietaus ir jūros suformuotos arkos, kurios storis kasmet vis mažėjo, ant jos buvo pastatyti įspėjamieji ženklai, kad draudžiama vaikščioti (bauda 1500 eu), tačiau daugelis turistų vistiek lipdavo ten rizikuodami tiek savo gyvybe, tiek arkos saugumu, policijos, gaudančios pažeidėjus buvo nematyti...Arka nugrimzdo į jūrą per audrą.

Atrodo, kad daugelis dalykų yra amžina, tačiau juk tai visiška netiesa - kaip tik mano akys mato daug laikinumo, kas priverčia susimąstyti...Deja, jau seniai buvo žinoma apie arkos eroziją, tad sugriuvimas buvo tik laiko klausimas. Jūra suformavo, jūra ir pasiėmė.

50 metrų arka (pagal Telegraph), įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą, buvo fimuota per "Sostų karus". Kaip ji atrodo dabar, galite pamatyti čia. Jokių abejonių, kad vieta neteko didžiosios dalies savo žavesio.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)