Svajonių namai: kaip išsirinkome

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Namai

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Kaip išsirinkome svajonių namus

 

 

VIENAS SVARBIAUSIŲ GYVENIMO SPRENDIMŲ NAMINUKEI

 

Visi įrašai susiję su didžiausiomis mano gyvenimo aistromis: grožiu, namais, psichologija, sportu, knygomis... Jos vis keičiasi, intensyvėja arba mažėja. Viena iš didžiausių aistrų atšąlus orams tampa namai, jų dekoravimas, jukumo kūrimas, o aš tiesiog mėgaujuosi naminukės vaidmeniu. Išbėgu tik apsipirkti, į aerobiką, biblioteką, na ir į savo mylimą darbą. Net nebūdama namuose galvoju apie namus! O jūs?

Taip, aš be proto myliu savo namus, kaip tikriausiai ir jūs, ir šiandien noriu papasakoti, kaip supratau, kad būtent čia noriu pragyventi. Jei ne visą, tai bent didžiąją dalį savo gyvenimo. Labai rimtas sprendimas. O koks buvo jūsų svarbiausias gyvenimo sprendimas?

 

PAIEŠKOS KAIP PAMESTO ŠIAUDO ŠIENO KUPETOJE

 

Mantas buvo ta entuiziastinga siela,  kuri pribrendus reikalui pradėjo intensyvias naujų namų paieškas. Sofija dar buvo mažytė, todėl aš labiau koncentravausi į jos priežiūrą. Ką dar gali naujai iškepta mamytė? Be to, jau supratau, kad vyrams patinka atsakomybė, kuo jos daugiau, tuo jie produktyvesni. O ką sako jūsų patirtis?

Mantas vis pašaukdavo pažiūrėti savo nepailstamų paieškų rezultatų. Dairėmės tiek į pajūrio butus, tiek į neįrengtus kotedžus, tiek į negyvenamus įrengtus namus. Žiūrėjome skelbimus tiek Klaipėdoje, tiek jos apylinkėse.

 

KLAIPĖDOJE PRITRŪKO SAUGUMO 

 

Miniatiūriniam Klaipėdos senamiesčiui visada jaučiau didelę simpatiją, tačiau čia kainos tokios pat kaip Vilniuje. Svarbiausia visgi buvo kai kas kita. Toliau nuo senamiesčio mane apima nesaugumo jausmas, tad kai pradėjome žiūrinėti butus toliau nuo jo, supratau, kai tai visiškai ne man. Širdis priešinosi. Nenoriu drebėti dėl savo išėjusio vaiko! Neįrengtam kotedžui irgi pasakėme ne, nes aš mėgstu greitą rezultatą, įrenginėjimas būtų atėmęs daug nervų, gal net kainavęs santuoką. Ne man.

Mantas visada svajojo apie namą... Kaip Dievui į ausį.

 

kaip išsirinkome svajonių namus

 

TA TERASA YPATINGA!

 

Vieną dieną Mantas man atkiša plančetės ekraną ir rodo nuotraukas. Namas stovi man visai nepažįstamoje Kretingoje, remontas padarytas 2008 metais, o savininkas palieka visus baldus ir techninę įrangą. Puikumėlis! Kai pamatau terasos su tilteliu į upę nuotrauką, aikteliu. Eina sau kaip nuostabu! Kaip turėtų būti smagu regėti tekančią upę pro savo miegamojo, virtuvės ir svečių kambarių langus! Aš užaugau prie ežero, todėl vanduo man yra būtinybė gerai savijautai bei įkvėpimui.

Nieko ypatingo tą dieną neveikiame. Mantas ką tik grįžęs iš darbo, o Sofija žiaumoja košę, pusę jos tėkšdama ant žemės. Apsidžiaugiu ištrūksianti iš rutinos ir buities, kai jis pasiūlo važiuoti į Kretingą apžiūrėti namo ir pačio miesto.

Paskui savininką žygiuojame pro svetinę, kuri veda tiesiai į terasą. Smalsiai dairomės ir skanuojame kiekvieną kampą. Gyvenimo džiaugsmu trykštantis savininkas, net keturių vaikų tėvas mikliai atidaro dideles duris, vedančias į terasą, o mes įžengiame į tikrą pasaką.

 

NAMAI - MEILĖ IŠ PIRMO ŽVILGSNIO

 

Pavasaris. Liekna vyšnia moja mažais lapeliais. Tuoj tuoj sprogs baltais žiedais. Viskas tik ką sužaliavę, žolė pjauta tik praėjusiais metais, todėl aukšta. Antys kedena savo plunksnas, o gulbių kaklai stiebiasi į dangų. Pastebime, kaip greitai Akmena iriasi kažkoks didelis juodas padaras. Tai bebras! Eilėmis rikiuojasi namukai, daugiausia sujungti. Žemaičiai draugiški, jiems ne problema gyventi su kaimynu po vienu stogu! Ir taip apie abu upės krantus! Dešinėje vietininiai lėtai plaukia tiltu į centrą tvarkyti reikalų, o pro akis prasiiria žalia valtelė....

Kažkas viduje šnibžda. Noriu čia pasilikti, kvėpuoti tyru pavasario oru, akimis gerti šviežią ir tyrą žalumą, gainioti ryškiagalves antis, tyrinėti, ar po tilteliu slepiasi žuvų.

 

GERIAUSIAS SPONTANIŠKAS SPRENDIMAS

 

Kol vaikščiojame po Kretingą, liepiu vyrui tuč tuojau skambinti savininkui pasakyti, kad perkame jo namą. Grįžusi visą vakarą svajoju, kaip norėčiau kuo greičiau sugrįšti ten, kur laikas sustoja, nes...ten jau namai. Širdis ten.

 

P.S. Priprasti vistiek mylimų namų reikėjo, tačiau tik kelių mėnesių. Manau, kad tai buvo mūsų geriausias spontaniškas sprendimas mūsų gyvenime. Kiekviena diena namuose yra ypatinga, ir niekur kitur nesijaučiu tokia laiminga kaip čia. O ką jaučiate savo namams?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (1 Vote)