Ar kada nors skaitei knygą, kurią vėliau sugebėjai pritaikyti gyvenime?

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Namai

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

Madam elegancijos pamokos Jennifer L. SCOTT

 

Ar turite knygą, kurios svarbą savo gyvenimui prilygintumėte Biblijos svarbai pasauliui? Man būtent tokia knyga yra Jennifer L.Scott knyga Madam elegancijos pamokos. Dvidešimt stiliaus paslapčių, kurių išmokau gyvendama Paryžiuje. Ją perskaičiau praėjusį rugsėjį viešėdama Korfu saloje. Tai buvo ir pirmasis ruduo naujuose namuose, todėl ši knyga apie gyvenimo stilių davė pagrindus tam, kokius savo namus norėčiau matyti, kaip juose norėčiau jaustis pati ir kaip norėčiau, kad jaustųsi mano svečiai. Žinoma, gyventi visiškai atitinkant knygą neįmanoma, tačiau buvo naudinga pritaikyti man svarbiausius aspektus. Panagrinėkime kartu kai kurias gyvenimo stiliaus pamokas. 

 

 

1. 'KIEKVIENĄ DIENĄ ŠEIMA MĖGAUJASI TIKRU MAISTU'

 

Perskaičiusi knygą supratau, kad mano atsainus požiūris į maistą rodo prastą gyvenimo skonį. Aukštos kultūros šalys, tokios kaip Italija ar Prancūzija turi gilias mitybos tradicijas. Turbūt todėl jų šeimos stiprios, pilnos bendrumo, supratingumo ir palaikymo. Jose maistas jungia šeimą, bendruomenės žmones (turgūs net mažiausiuose miesteliuose vyksta bent kartą per savaitę), draugus. Ir pasakyk tu jiems, kad jei veltui švaisto laiką gamindami ar sėdėdami prie stalo. Taip, supratau, kad maisto nuvertinimas yra velniškai prastas skonis ir nuspendžiau iš lėto pakeisti savo požiūrį. 

 

Madam elegancijos pamokos Jennifer L. SCOTT

 

2. 'GYVENIMAS PARYŽIUJE PRIVERTĖ MANE SUVOKTI GANĖTINAI AKIVAIZDŲ FAKTĄ, KAD ESU TINGINĖ'

 

Jei yra liftas, tai kam lipti laiptais? Jei kieme stovi automobilis, tai kam eiti pėsčiomis? Šiuolaikinis gyvenimas, kurio šūkis turbūt yra visu greičiu pirmyn, paskubam, mums dovanoja begalę galimybių pasėdėti. Išlepome, pripratome prie patogumų. Darbe prasėdžiu labai daug laiko, todėl dienos pabaigoje net jaučiu, kaip užpakalis pradeda skųstis. Man sunku kur nors rasti laiptus, nes negyvenu didžiuliame mieste su daugiabučiais, tačiau tik gavusi progą einu pasivaikščioti, o geriausiu atveju - pabėgioti. Stengiuosi darbuotis namuose, kaip ir pataria knyga. Ji taip pat pasakoja, kaip svarbu eiti pėsčiomis, kad ir pas draugus, apsipirkti į turgų, kuo rečiau naudotis automobiliu. Oras negali būti atsikalbinėjimas. Prancuzės nemėgsta lankytis sporto klubuose, joms svetima ši dirbtina judėjimo kultūra atėjusi iš Amerikos. Tai paguoda nemėgstančioms sporto. Judėkime natūraliai ir su tikslu!

 

3.' PRANCŪZAI, KURIUOS MATYDAVAU KASDIEN, GRACINGAI IR SU PASIDIDŽIAVIMU VILKĖDAVO TUOS PAČIUS DRABUŽIUS, KIEKVIENĄ DIENĄ JUOS KAITALIODAMI TARPUSAVYJE'

 

Mūsų kultūroje lyg ir gėda pasirodyti du kartus iš eilės su tuo pačiu drabužiu, tačiau tai naudinga ne mums, o drabužių kompanijoms. Autorė teigia, kad taip pat yra ir Amerikoje, iš kur ji yra kilusi, na o Prancūzijoje visi kaitalioja tuos pačius drabužius tarpusavyje be jokios gėdos. Mažutėlėse spintose slepiasi tik aukščiausios kokybės audinių drabužiai, todėl jie ilgai dėvimi. Jose kabo tai kas patogu, tai kas labiausiai tinka ir patinka, tai kas elegantiška, taigi tikriausiai ten vien tik klasikinio stiliaus drabužiai, kurie skirti ne tik išeiti, bet ir namams. Prancūzė grįžusi iš darbo nesienka chalato ar sportinių drabužių. Ji grakščiai pasriša prijuostę ir kimba į maisto gaminimą. Vakare neužsivelka nuskalbtų ar skylėtų naktinių. Peržiūrėjusi savo spintą pamačiau, kad joje nėra vietos ne todėl, kad joje tiesiog daug drabužių, o todėl, kad joje pilna namams skirtų drabužių! Jų atsikračiusi pradėjau gresnius drabužius naudoti ir namuose.

 

4. 'KIEKVIENA DIENA JŲ NAMUOSE BUVO YPATINGA IR PRABANGI'

 

Autorė pasakoja apie kambarius, kuriuos daugelis žmonių laiko užrakintus, kad šie būtų tavrkingi atėjus svečiams; paakoja apie indaujose dulkančius krikštolinius indus, kurie ištraukiami tim per Kalėdas; geriausias manieras, paliekamas svetimiems žmonėms, o ne artimiausiems. Turima omeny, kad taupoma tai ką turime geriausio tik tam tikriems, šventiniams atvejams, kai turėtume džiaugtis kiekviena diena, kaip galimybe gyventi kokybiškai. Ar paprasta darbo diena tikrai yra prastesnė už šventinę? Pritariu Jennifer, kad jokiu būdu ne. 

 

Tai tik keletas minčių, kurias norėjau aptarti su Tavimi. Rekomenduoju paskaityti šią paprastu ir lengvu stiliumi parašytą knygą, ir tikiuosi, kad ir ji Tau įsimins kaip ir man. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)