Darbo aistra: alegorija iš Lawrel Kang knygos ir žmonės, kuriais žaviuosi

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Psichologija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

darbo aistra Lawrel Kang knyga

 

 

Lawrel Kang knygoje Darbo aistra. Kaip susirasti mėgstamą darbą ir nugyventi geriausią gyvenimą įsiminė 127 p. papasakota kinų alegorija, kuri vadinasi Vandens nešėjas. Šiandien noriu jums ją atpasakoti savais žodžiais, kad kartj pamąstytumėm apie savo silpnybes.

Žmogus ant ilgos medinės karties nešasi du molinius puodus vandeniui iš upelio pasisemti. Pasisemia, užsideda tą kartį, su šonuose kabančiais puodais, ir eina miestelio link. Vienas puodas įskilęs, iš jo varva vanduo, tad kol pasiekiamas miestas, lieka tik pusė puodo. Daug laiko praėjus puodas ir klausia žmogaus, kodėl jis jį naudoja, jei tiek vandens kiekvieną kartą išlaistoma. Žmogus nusišypso, ir parodo puodui į taką, su nuostabiomis pražydusiomis gėlėmis. Kiekvieną kartą eidamas su įskilusiu puodu, iš kurio teka vanduo, jis paberdavo sėklų, tuo pačiu jas ir palaistydamas. Jei ne įskilęs puodas, tokio grožio gėlių niekada nebūtų buvę.

Istorija moko, kad kiekvienas būdamas savimi yra unikalus ir gyvenime turi tikslą. Net jei jo iki galo nesuvokiame kokią, visi atliekame tam tikrą misiją, kiekvienas savą, unikalią, panaudodami savo aistrą, gebėjimus, paskirstydami gyvenimo prioritetus, turėdami planą ir jo įgyvendinimo priemones. Net ir turėdami tam tikrų silpnųjų savybių, o jų turime kiekvienas, tam tikroje situacijoje jas galime paversti savo stiprybėmis. Kaip mano vidurinės mokyklos direktorius sakydavo, gal kai kurie mokiniai neturi gabumų mokslams, tačiau bus nuostabūs tėvai savo vaikams.

Vienos klasiokės pavyzdys tiesiog įkvepia: mokykloje buvusi kukli, nekalbi, vadinasi nepopuliariųjų sąraše, dabar ji tiesiog žydi, tapo tikra gražuole; puikiai jaučiasi Paryžiuje dirbdama modeliu ir įvairiuose renginiuose. Ji taip išgražėjo, kad sunku ir prisiminti buvusią merginą, tačiau net neabejoju, kad kuklumas ją dar ir dabar puošia tam tikrose situacijose. Mergina atrado savo vietą ant scenos, nors baigė prancūzų filologiją! 

Kiekvienos treniruotės metu žaviuosiu trenere Ieva, nes ji dirba savo mylimą darbą ir jai tai taip tinka! Žaviuosi ir savo vyru, kuris greitai kyla karjeros laiptais ir visada nori eiti į darbą. Žaviuosi ir savo drauge Akvile, kad nors ir puikiai sekasi skolų išieškojimo srityje, tačiau ji nebijo ieškoti mylimo darbo. Žaviuosiu begale žmonių, kurie atrado savo vietą pasaulyje!

Savo skaitytojoms linkiu rasti galimybių savo silpnybes paversti stiprybėmis, t.y. rasti vietą, kur jūsų būdo bruožai ir sugebėjimai bus reikalingi ir vertinami, ir nebijoti ieškoti darbo, kuris bus dirbamas su aistra. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 5.00 (1 Vote)