Atviras pokalbis apie metų pamokas ir laimę

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Psichologija

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

moters laimės enciklopedija

 

 

 

Ankstus Kalėdų rytas. Visi dar miega, o aš keliuosi ir kaičiu mokos kavinuką. Mėgaujuosi namų tyla, nes netrukus čia vėl skambės suaugusių kalbos, vaikų ašaros ir juokas ir šunų lojimas. Manęs čia šiandien nebus, bet nieko tokio. Važiuodama iš Kretingos į Klaipėdą visą kelią galvoju, kad privalau su savo skaitytojomis pasidalinti savo paslaptimis, kaip šiais metais didelių pastangų dėka man pavyko susikurti tokią savijautą ir būseną, kad nieko netrūksta, kad esu nepaprastai laiminga, kad širdyje ramu ramu, tarsi taip būtų buvę visą laiką. Nors taip nebuvo. Šie metai buvo nepaprastai sunkūs, bet ir vieni iš geriausių, nes daug ką padariau, kad dabar sėdėčiau sau laiminga ir šypsočiausi. Daug išmokau, todėl dalinuosi su jumis.

 

1 NUSPRENDŽIAU BŪTI SAVIMI

 

Manau tai geriausias sprendimas, kokį žmogus gali padaryti gyvenime. Anksčiau vis pagaudavau save kuo nors žavintis (savidestrukcine prasme). Trokšdavau tapti tokia pati ar bent panaši, ir dariausi vis nelaimingesnė. Žinojau, kad kenkiu pati sau, tačiau vistiek slapta pavydėjau turintiems daugiau dėmesio, šlovės, pasiekimų, grožio. Sąmoningai nusprendžiau to daugiau niekada nedaryti. Supratau, kad visada atsiras turinčių už mane KAŽKO daugiau. Pradėjau stebėti kitus žmones, jų netobulumus, kurie mane pradėjo žavėti ir traukti. Išsiaiškinau, kokios žmonių savybės mane atstumia, todėl tariau sau nebūti tokia. Analizavau savo ir kitų gyvenimus. Nė vienas nebuvo tobulas nuolatos. Tuomet pagalvojau, koks tikslas vaikytis kažko, kas yra tik mano fantazija. Nusprendžiau stengtis pranokti tik savo pačios pasiekimus. Nesidairyti į kitų gyvenimus, nebent norėčiau ką nors iš jų išmokti. Sužinojau, kad nebūtina ir atleisti žmonėms, jei jie padarė ką negero. Užsimaniau tobulėti daug skaitydama. Būti kitiems tokia, kokios draugės pati norėčiau. Gyventi savo trokštamą gyvenimą jau dabar, nieko nelaukiant (patikėkit, tikrai įmanoma). Nenustoti tobulėti (mano gyvenimo tikslas). Svarbu! Nusprendžiau pirkti ir turėti mažiau, duoti daugiau, ko nereikia - atsikratyti, o svarbiausia - būti nuoširdi kiekvienoje gyvenimo situacijoje, tiek rašant grožio tinklaraštį, tiek būnant su artimaisiais, tiek bendraujant su visai nepažįstamais žmonėmis. Aš nenoriu apsimetinėti.

 

2 DAUG DĖMESIO SKYRIAU SAVIUGDAI

 

Ar galime rasti ką nors naujo knygose? Daugelis žmonių neskaito, todėl sakys, kad ne. Tikiu, kad svarbiausios gyvenimo tiesos jau yra įrašytos mūsų širdyje. Žinome, kas yra gerai, kas blogai, o knygos skirtos tik visa tai mums priminti. Kiekvienas perskaitęs knygą iš jos atsirenka tai, kas jam yra reikalinga, todėl jokia istorija nebus perpasakota dviejų žmonių vinodai. Atsiradus daugiau laiko, kiek jo gali turėti vienmetės mama, pradėjau vieną po kitos krimsti saviugdos knygas. Vienos buvo geresnės, kitos prastesnės, tačiau nuteikiau save, kad iš visų savo perskaitytų knygų turiu pasiimti ką nors reikalingo būtent sau, būtent tuo gyvenimo momentu. Pavyko! Mano pasirinktose saviugdos knygose ir video iš tiesų buvo daug pasikartojančių minčių, tokių kaip pavyzdžiui: gyvenk dabar tokį gyvenimą, kokį norėtum turėti, būt jau dabar toks, koks norėtum būti, gyvenime viskas turi būti daroma tik iš malonumo ir meilės, pareigas irgi reikia atlikti su meile. Patiko mintis apie šeimą, kad visos laimingos šeimos yra panašios, o visos nelaimingos - skirtingos. Viską, kas kartojosi ne kartą ir atrodė svarbu, dėjausi sau į galvą, iš karto pradėjau vadovautis savo gyvenime, ir jau gale metų matau didelį skirtumą tarp ankstesnės ir dabartinės savęs. Knygos man taip pat be proto daug padėjo pačiais sunkiausiais šių metų etapais.

 

3 NUSPRENDŽIAU DŽIAUGTIS TUO, KĄ TURIU - STOP NESĄMONINGAM VARTOJIMUI

 

Visada bus kas nors, ko neturiu. Natūralu norėti vis daugiau, ir tai yra labai gerai, nes skatina veikti, tačiau vienu metu pastebėjau, kad kuo daugiau turiu, tuo mažiau mane kas džiugina. Pradėjau galvoti, kad kažkas negerai. Daiktai buvo tik DAR VIENI, nekeliantys jokių jausmų. Nusprendžiau daryti atvirkščiai: perkratyti spintą ir atsikratyti senų nemielų rūbų. Atsikratyti nenaudojamų daiktų. Kai tai padariau, pamačiau, kaip palengvėjo, tapau daug laimingesnė, todėl savaime pradėjau vengti pirkti daiktų. Koks išsilaisvinimas, kad jūs žinotumėte! Dabar perku tik gerai apgalvojusi, ir tik tiek, kiek reikia, nors kartais ir pagaunu silpnumo akimirkų. Geriausia apsisprendimo mažiau pirkti dalis buvo palengvėjęs namų ir spintos tvarkymas, ir tuo pačiu prašviesėjusios mintys.

 

4 NUSPRENDŽIAU DAUGIAU DUOTI

 

Pastebiu, kad daugelis dar labai pervertina daiktus ir dovanas. Žiūri, ar pakankamai brangią dovaną gavo, lyg tai parodytų jų pačių vertę.. Deja, žmogus pats savaime yra vertingas. Kartą pamačiau, kaip dovana buvo daug svarabesnė nei dovanotojas. Pasidarė bloga. Nusprendžiau nieko iš nieko nelaukti. Kaip palengvėjo! Dar sumaniau, kad daugiau dovanosiu pati, nesvarbu, daiktus ar paslaugas. Šiuo metu mane labiau pakylėja davimo negu ėmimo jausmas, nes neduok die paskui kas nors duodamas pradės iš tavęs ko nors tikėtis. Dovanoju nelaukdama, ką gausiu, ir pajaučiau, kad taip nutinka netikėčiausių ir geriausių dalykų gyvenime. Esu laiminga ką nors pradžiugindama.

 

5 NUSPRENDŽIAU NELAUKTI, KOL MAN KAS NORS SUTEIKS LAIMĖS

 

Anksčiau darydavau klaidą tikėdamasi, kad kas nors mane padarys laimingą: mama, vaikinas, vaikas ar draugė. Deja, ieškodama laimės kituose jos taip ir neradau. Sėdžiu sau rami Kūčių vakarą apsupta šeimos narių, o šalia klega vaikai, loja šunys, visi dalinasi dažiausmais ir skausmais, gražiais žodžiais, maldomis ir dovanomis. Jau žinau, kad nė vienas iš jų man negali suteikti laimės. Aš pati esu savo neišsenkamos laimės šaltinis, ir mano mintys, jausmai, jų valdymas, požiūris į gyvenimo situacijas ir sukuria mano laimę, kurią jaučiu dabar, švęsdama gražiausias metų šventes. Mnao laimė mano galvoje! Jei pati nuspręsiu, kad noriu būti laiminga, jau tą pat akimirką tokia tapsiu. Jau žinau, kad fazę aš - laiminga tuoj pakeis kokia aš nelaiminga, bet esu rami, nes jau išmokau, kad viskas sukasi ratu. Drąsiai pasitiksiu kiekvieną negandą, nes kad ir kaip savanaudiškai skambėtų, turiu pati save, ir niekas iš manęs to neatims net sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis. Nieko man daugiau nereikia, kad būčiau laiminga.

 

Tokios buvo svarbiausios šių metų pamokos. Su nekantrumu laukiu, ką išmoksiu ateinančiais metais. Linkiu ir jums nuspręsti būti laimingais.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)