Negedėti vasaros: kaip paversti rudenį draugu jam dar neatėjus

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Psichologija

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

kaip neliudeti vasaros ir sutikti rudeni baltijos grozio bloge

 

Tikriausiai mintyse galvoji, kaip galima negedėti vasaros, ir šios savaitės orus laikai gera treniruote prieš rudenį. Liūdesio treniruote. Gal net iš spintos jau teko išsitraukti šiltą pilką megztinį kaip man vakar, ir užsidėti ant vasarinės suknelės. Negedėti vasaros nėra lengva, nes iš esmės mūsų gyvenimas vasarą jau savaime atrodo lengvesnis. Tikrai retas kuris vasarą planuoja naujus profesinius tikslus, svajoja apie karjeros aukštumas, imasi naujų sudėtingų projektų. Vasarą mūsų žingsniai sulėtėja, nervai atsipalaiduoja, vienas po kito atostogauti eina kolegos, parnešdami vis naujų emocijų ir potyrių. Atsėdėję savo valandas greičiau skubame namuose kurti kepsninę, atsidaryti butelį vyno ar pūkštelti į vasaros vandenį. Savaitgalį iš kart po darbo lekiame prie jūros.

 

Vasarą gaudome kiekvieną poilsio minutę, esame laimingi, tačiau norėčiau su jumis pasidalinti mintimis, kaip ir rudenį galime paversti savo draugu, kaip nepulti į vasaros gedėjimą. Kuo anksčiau pasiruošiame naujam sezonui, tuo lengviau jį išgyventi. Ypač rašau šį įrašą sau, nes esu priklausoma nuo oro, neretai ruduo sukelia daug neigiamų minčių, kurių labai noriu išvengti.

 

baltijos grozio blogas vasara Šventojoje

 

KAIP PAVERSTI RUDENĮ DRAUGU

 

1. MAŽI IR SALDŪS GYVENIMO MALONUMAI

 

Ne, visai nesiūlau pradėti dideliais kiekiais vartoti saldumynų, nes jie silpnina imunitetą ir sukelia nuotaikos šuolius. Dar prieš prasidedant rudeniui stengiuosi apgalvoti mažus malonumus, kurie man teiks džiaugsmo kai saulė daug greičiau leisis vakarop. Jau tapo tradicija rudenį išvažiuoti į kelionę. Vien jos laukimas sukelia daug teigiamų jausmų. Nebūtina važiuoti į užsienį! Metas aplankyti vietinius muziejus, koncertus, teatrus.

Kelionė nėra visai mažas malonumas, tačiau yra begalė kitų. Ruduo yra nuostabus metas pageltusių lapų spardymui lauke, pradėti sportuoti (ar bandei karštą jogą?), mokytis naujų dalykų, megzti naujas pažintis internetu, lankytis svečiuose, planuoti vaikus, naujus pirkinius, gražinti namus, pasiimti gyvūnėlį iš globos namų, aplankyti senai matytą močiutę, užsirašyti savanoriauti, pradėti lankyti baseiną, šokius, nusipirkti treniruoklį namuose, vakarais rengti kino seansus, nueiti į čiuožyklą, pradėti kaupti šeimos biblioteką ir t.t. Kiekvienam malonumas yra vis kitas dalykas, todėl dar prieš rudenį gerai apgalvoti, kokiais malonumais džiuginsi save. Gali pradėti nuo trintos moliūgų sriubos virimo.

 

2. PUOŠNUSIS RUDUO

 

Ruduo garderobo atžvilgiu yra daug spalvingesnis. Galima išbandyti daug įvairių derinių dar su praėjusio sezono pirkiniais. Net rekomenduojama pirmiausia apžiūrėti senus lobius, nes deja, nauji pirkiniai tik trumpam pagerina nuotaiką. Sluoksniavimas leidžia sukurti įdomių derinių. Taip pat aksesuarai, tokie kaip skarelės, šalikai, rankinės, batai leidžia žaisti iki begalybės. Man patinka spintoje sukabinti mėgstamiausius savo drabužius, o visus kitus susukti ritinėliais ir išdėlioti lentynose. Taupoma vieta ir nesilamdoma. Galima keistis daiktais su mama ir drauge - taip visada smagiau, nei pirkti. Metas ir užsisakyti tik tau vienai skirtą rankų darbo papuošalą. Spintos sutvarymas gali virsti tikra rudens švente, ypač jei mintyse turėsi galutinį pageidaujamą rezultatą.

 

Baltijos grozio blogas vasara Šventojoje

 

3. BALKONAS ATSTOS TERASĄ

 

Kai gyvenome Vilniuje Žvėryne, turėjome nuostabų mažą balkoniuką, kuriame iki pat vėlyvo rudens mielai rinkdavosi draugai. Balkoną paversti susiėjimo vieta labai lengva, tereikia lauko staliuko, kėdžių, žibintų, gėlių ir kitų lauko terasos aksesuarų. Dar dabar atsimenu tuos nuostabius rudens vakarus balkone. Visada verta pagalvoti, ar balkonas tikrai yra tinkamiausia vieta dviračiams ir skalbinių virvėms laikyti. 

 

4. KUO DAUGIAU AUGALŲ

 

Mano visos gėlės kol kas deginasi terasoje, ir tai joms labai patinka sprendžiant iš jų išvaizdos, tačiau jau pirmą rudens savaitę visos gėlės keliaus į namus. Dar vasarą jas pirkdama galvojau apie namų interjerą, stengiausi, kad jos džiugintų ir rudenį bei žiemą. Augalai sukuria namuose vasaros atmosferą, ypač jei yra žydintys, ryškiai žalių lapų. Rudenį patarčiau įsigyti naujų augalų, nes juos laistyti jau tikrai bus laiko.

 

Baltijos grozio tinklarastis vasara

 

5. KUO DAUGIAU GAMTOS

 

Pasivaikčiojimas po lapų alėją atpalaiduoja daug geriau nei bet kuri kita veikla viduje. Jaučiuosi laimingiausia, kai grįžtu po bėgiojimo parke. Niekam ne paslaptis, kad sportas gerina nuotaiką, o ypač jei jis vyksta gamtoje. Jei tik jauti liūdesį ar stresą, gerai apšilusi pabandyk pabėgioti - pamatysi, kaip pasaulis nušvis kitomis spalvomis. Rudenį stengiuosi kuo daugiau būti gamtoje - ji man suteikia neišmatuojamos laimės. 

 

Net jei nė vienas iš šių patarimų nepadės, žinau, kad geriausiai į kitą pasaulį nukelianti veikla man yra knygų skaitymas. Tikiuosi, kad jau dabar galvodama apie rudenį (nori nenori, lauke jau šalta kaip reikiant) sumažinsiu liūdesio dozę jam atėjus, kai jau tikrai vakarai taps tamsūs, kai norėsis tik apsikabinti mylimą žmogų ir kaip senukams kiurksoti žiūrint į lietų. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)