PRADEDU SPORTUOTI: MOTYVACIJA

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Sportas

Narių vertinimas: 0 / 5

Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

motyvacija sportuoti

 

VINGIUOTAS KELIAS Į SPORTĄ: N KARTŲ FIASKO

 

Jeigu reikėtų įvardinti bent vieną veiklą, su kuria aš neturiu nieko bendro, tai būtų sportas. Mano tėvų šeimoje sportu yra laikoma namų buities darbai. Taip pat manoma, kad sporto klubai - tikras pinigų švaistymas ir veltėdžiavimas, tad suformuoti teigiamą požiūrį į sportą man buvo velniškai sunku.

 

Požiūris požiūriu, o dar sunkiau norą sportuoti (taip, aš visada to norėjau, tik per mažai) buvo įgyvendinti praktikoje. Prisimenu, pirkdavau Panelę, kad žurnalas paauglėms mane įvėptų sportuoti namuose (ten visada buvo su sportu susijusių temų), tačiau kiekvienas bandymas baigdavosi visišku fiasko jau po pirmos treniruotės.

Po bandymo sportuoti namuose sekė šiuolaikinių šokių būrelis, kurį mečiau dėl privačių anglų kalbos pamokų, nors šokti sekėsi gerai. Gaila, sutapo užsiėmimų laikas, o baigti mokyklą gerais pažymiais buvo daug svarbiau rengti šokių pasirodymus publikai.

Vėliau niversitete būdavo aerobikos priepoliai, kuriuos vadinu viskas arba nieko. T. y. arba visai nesportuodavau, arba liedavau devintą prakaitą pas sporto trenerį Andžėjų. Jis buvo tikrai labai geras treneris, tačiau man nuo per daug intensyvių treniruočių sušlubavo sveikata.

Fiasko nr. n...

Priežasčių nesportuoti buvo itin lengva surasti kai laikiausi, dekretinių metu ir vėliau. Tačiau dabar priežasčių atsikalbinėjimams neliko!!! Whoop whoop!!! Kaip sakė mano draugė, kai guodžiausi bloga nuotaika, eik sportuoti, ir viskas bus gerai.

Pradedu nuo motyvacijos, nes ji šiame žinsnyje, kai iki aerobikos treniruočių liko savaitė, atlieka lemiamą vaidmenį, kad tikrai atsidurčiau ten kaip planavau.

 

motyvacija sportuoti

 

MOTYVACIJA SPORTUOTI: KUR JOS RASTI, PO GALAIS???

 

1. Svarbi priežastis  Naujas vaikinas, gera savijauta ir nuotaika, graži sportiška figūra, patobulintas svoris ar tikslo įveikimas? Nesvarbu, kokią priežastį sugalvotumėme, svarbiausia, kad jos užtektų nueiti iki sporto klubo ir lankyti terniruotes bent mėnesį, kad jos taptų mūsų įpročiu. Mano atveju, noriu, kad sportas sugrąžintų gerą nuotaiką  ir organizmą pabustų iš miego. Mažai judu, o tai man pradėjo nebepatikti. O kokią priežastį surasit jūs? 

 

2. Sportas - ne kančia  Žinomų sportuojančių merginų pavyzdžiai (ar Meilutytės  ir Burlinskaitės užteks, cha cha?), Youtube įkvėpiantys video, bandantys mus motyvuoti iš anapus ekrano, o dar geriau - sportuojantys draugai, jų gera energija ir nuotaika yra tai, kuo turime sekti ir žavėtis. Sportas nėra kančia, jei jį priimame kaip natūralų dalyką ir svarbiausia, pasirenkame mėgstamiausią šaką. Be vaikščiojimo ir važinėjimo dviračiu man labiausiai patinka aerobika, todėl ją ir pasirinkau. Apie tokias sporto kančias svajoju jau ilgai. Ačiū Krispu, kad tai taps realybe.

 

3. Realistiškas požiūris  Sportas, jei prilyginsime jį darbui, tik maloniam (taip sako Jonas), yra sunki veikla, kilogramai tirpsta lėtai (jei nesusireguliuosime mitybos), tačiau svarbu pažadėti sau, kad aš vistiek sieksiu savo tikslo, kad jį įveikčiau. Nesvarbu, kaip sunku man tai pasirodys. Kiek sadistiška, bet sąžininga taip galvoti, ar ne?

 

4. Sportas - savaime suprantamas dalykas  Kaip sako boksininkas Jonas, su kuriuo konsultuosiuosi rašydama sporto įrašus, sportas turi tapti tokiu savaime suprantamu dalyku, kaip išsivalyti dantis, apsirengti arba dirbti. Juk išsivaliusi dantis jaučiamės geriau? Nudirbę dienos darbus esate patenkintos? Taip, taip ir tik taip.

 

5. Pirma savaitė - sunkiausia  Taip sako Jonas, nors aš jam šiuo klausimu nelabai pritariu. Man atrodo, sunkiausias yra pirmas mėnuo, nes kažkur skaičiau, kad išsiugdyti bet kokiam įpročiui prireiks 28 d. Po to jis taps įprastu dalyku, kaip bet kuri kita veikla. Sportas irgi gali tapti įpročiu. Netrukus įsitikinsiu pati.

 

Su motyvacija jau, manau, padirbėjau gerai, ačiū boksininkui Jonui, su kuriuo bendradarbiausiu rengdama sporto įrašus, na o dabar jam metas sudaryti man maisto planą, nes kaip jis sako, mityba yra 99% sėkmės.

Laukite naujų įrašų. Gal ir jus įkvėpsiu pradėti sportuoti, jei to nedarote?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 4.75 (2 Votes)