Surijau per tris vakarus: nauja Jurgos Jurkevičienės knyga „Stilingi egoistai“

Autorius BALTIC BEAUTY BLOG on . Patalpinta į Stilius

Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

 

Jurga Jurkevičienė „Stilingi egoistai“ grožio blogo apžvalga

 

Šiandien važiuodama iš darbo namo per radiją klausiau labai įdomios laidos apie Lietuvos patrauklumą kitoms šalims: turistams ir investuotojams. Nenustebau išgirdusi, kad pirmiausia savo šalies tapatybę turime nusistatyti patys: kai suvokiame save esant vienokiais, o ne kitokiais, tuomet ir kitų šalių žmonės mus pradeda tapatinti su tam tikromis vertybėmis ir savybėmis, galvoje kurti tam tikras asociacijas. Paprastai sakant, ką manysi apie save, tą patį manys ir kiti.

Mums dar teks ilgokai padirbėti su savimi, kol nustatysime kuo norime save išskirti iš kitų nekopijuodami kitų, neapsimesdami tuo, kas nesame, o štai italai visam pasauliui jau asocijuojasi su kai kuo: žinoma, su nepriekaištingu stiliumi, geru gyvenimu dėl savo lussuria (it. geidulinga palaima). Italas vyras gyvena dėl jos ir visi tai žino. Gyvena dėl savęs. Myli save. Lepina, apdovanoja, žavisi. Stilius yra Italijos brand (angl. prekės ženklas) ir italas rytais kedendamas savo nepriekaištingą vešlių plaukų kupetą tikrai tai žino. Gyvena bent dešimtį metų ilgiau nei lietuvis, tačiau kuo gi mūsų vyras yra prastesnis už italą? Jis taip pat nusipelno gyventi gerai, labai gerai, nes turi neįkainojamų savybių, kurių net neturi italai, tačiau tam reikia keisti požiūrį į daugelį dalykų, o pirmiausia į tai, kaip atrodo ir ką dėvi. Ir tai tik pradžia. Ar sutinkate, kad mūsų vyrai nusipelno gyventi geriau? Tuomet skaitome Jurgos Jurkevičienės knygą „Stilingi egoistai“, kuri net mane privertė nueiti į parduotuvę ir nusipirkti naujus kvepalus ir suknelę...

 

KELETAS KNYGOS MINČIŲ APIE ITALIŠKUMĄ IR LAIMĘ

 

1. STALTIESĖS RITMAS

 

Mascio italiano arba italas gyvena staltiesė režimu ir, kas keisčiausia, jam tai labai patinka. Jis vienodu metu valgo pusryčius, pietus ir vakarienę, dažniausiai valgo tą patį (ryte - saldumynai ir espresas, pietums - spagečiai, vakarienei - mėsa ar žuvis), po pietų mėgaujasi siesta ar treniruote, po vakarienės susitinka su draugais, savaitgaliais žaidžia futbolą. Visada ta pati dienotvarkė, tomis pačiomis valandomis. Toks staltiesės ritmas jiems garantuoja gerą sveikatą. Oi koks man šokas buvo apsigyvenus italų šeimoje netikėtai sužinoti apie tokį šeimos režimą! Ir prie jo prisitaikyti! Dabar jau matau jo privalumus, juo žaviuosi ir vertinu, ir stengiuosi kiek įmanoma režimo laikytis pati, nes visai šeimai to padaryti ne visada galima vien dėl besiskiriančio nuo italų darbo režimo.

 

2. KŪRYBA

 

Itališkumas - tai darbas ne dėl kažko, o dėl malonumo dirbti, sako Jurga Jurkevičienė, šios mane prikausčiusios knygos autorė. Italui dirbti, tai kurti, o kurdamas jis išreiškia save, todėl jaučiasi laimingas. Gyvendama Italijoje niekada negirdėjau, kad kas nors skųstųsi savo darbo, o pas mus atrodo skundžiasi kiekvienas. Kartais man dingteli galvon, kad koks bendradarbis gaus širdies smūgį nesulaukęs savo išsvajotos pensijos, neatlaikęs savo nepasitenkinimo darbu. Man ši savybė labai baisi ir nevyriška, ir net neabejoju, kad trumpina lietuvio vyro gyvenimo metus. Kas neleidžia ieškoti, bandyti, stengtis save realizuoti kitoje, mielesnėje srityje? 

 

Surijau per tris vakarus: nauja Jurgos Jurkevičienės knyga „Stilingi egoistai“

 

3. VAKAR IR DABAR HARMONIJA

 

Maschio italiano vertina dabartį tiek pat, kiek ir praeitį. Kartais man atrodo, kad jei Koliziejus būtų Lietuvoje, jis jau seniai būtų nugriautas arba bandytas įstiklinti plastikiniais langais.  Italai išsiskiria meile praeičiai, stengiasi išsaugoti savo istoriją, ja didžiuojasi. Autentiškumu dvelkia visa šalis: kur benuvažiuotum, vilose išlaikytos senovinės namų plytelės, senelių nuotraukos, religvijos. Mums sunkiai sekasi išlaikyti praeitį, jos kratomės, stengiamės atsisakyti, na bent jau ne individualiai kiekvienas, o bendrai kalbant apie šalį (vargšas Gedinimo kalnas...).  

 

4. STILIUS IR POJŪČIAI

 

Atėjo metas pakalbėti ir apie didžiąją knygos dalį užimantį stilių. Italui malonu pirkti, jis nepatiki parinkti drabužių savo moteriai, negaili tam pinigų. Dažnai neturi daugiau už lietuvį, nuomuoja būstą ar gyvena su tėvais. Tačiau visada turi kuo apsirengti. Kiekvieną stiliaus detalę renkasi pats, pasikliaudamas savimi ir pasitenkinimu veidrodyje. Taip, jei veidrodyje matydamas save mato bent lašelį pasitenkinimo, būtinai nusipirks geidžiamą apdarą. Turi spintoje ne vieną dešimtį nepriekaištingai išbalintų, išlygintų ir prižiūrėtų marškinių, įvairių spalvų kojinių ir nebijo grožėtis savimi, vertina geriausios kokybės drabužius, kolekcionuoja naujausių kolekcijų Adidas batelius. Italas myli save, todėl negaili sau pinigų, dažnai atsisakydamas brangių materialių dalykų, pvz.: savo būsto ar naujos skalbimo mašinos. Kada tavo mylimas vyras ėjo apsipirkti vienas ir dar su malonumu?

 

Surijau per tris vakarus: nauja Jurgos Jurkevičienės knyga „Stilingi egoistai“

 

 

Tai tik keletas mano pačios išplėtotų knygoje rastų minčių, itališkumo nuotrupų. Knygoje yra 279 puslapiai. Joje tiek daug visko, kad sunku nusakyti. Įvardijama dvidešimt italų paslapčių, taip pat trumpai išdėstoma, kuo gi laimi ir lietuviai prieš italus! Knygoje daugiausia kalbama apie žymius dizainerius ir stilių, nes Jurga Jurkevičienė yra mados žurnalistė, jau daugelį metų gyvenanti Italijoje. Man buvo nuostabu, kad net tiek daug kalbėdama apie stilių, autorė sugebėjo aprėbti svarbiausius italų gyvenimo aspektus, iš kurių susideda laimė. Spėjo pakalbinti ir labiausiai itališkumą Lietuvoje reprezentuojantį Mantą Petruškevičių. Spėjo ne tik aprašyti italus, bet ir subtiliai juos palyginti su lietuviais, subtiliais užsiminti apie tai, kaip šie galėtų pagerinti savo gyvenimą. Knyga mane taip įtraukė, kad per tris vakarus ryte surijau kiekvieną jos puslapį, pasimėgaudama lyg skaniu pyragėliu. Aš tikėjausi labai daug, gavau dar daugiau. Abejoju, ar dar rasiu įdomesnę knygą šiais metais. Taip pat žinau, kad skaitysiu dar ir dar. Rekomenduokite paskaityti savo vyrams, skaitykite pačios, ypač jei bent kiek esate susidūrusios su itališkumu ir juo žavitės. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Įvertinimas 0.00 (0 Votes)